• COVID-19 Informace pro občany od 1.9.2020

Informace pro občany ke koronaviru COVID-19. Aktualizováno 23.11.2020. Obecní knihovna je od 22.10.2020 až do odvolání uzavřenaodkaz. Sportoviště (sportovní areál s dětským hřištěm) je od 22.10.2020 až do odvolání uzavřenoodkaz. Od 5.10.2020 na dobu 30 dnů platí na území České republiky vyhlášení NOUZOVÉHO STAVU – platí prodloužení NOUZOVÉHO STAVU do 12.12.2020. Vláda od 5.10. do 18.10.2020 omezuje hromadné akce a omezení čekají i střední, vyšší a vysoké školy. Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a od 10.9.2020 zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy. Od 1.9.2020 budou povinné roušky ve vybraných vnitřních prostorech – veřejná doprava, zařízení zdravotních a sociálních služeb, úřady, vnitřní hromadné akce nad 100 účastníků a volební místnosti. Mimořádné opatření, které zavádí povinnost ochrany dýchacích cest, se tedy od září nově vztahuje na některé vnitřní prostory staveb a veřejnou dopravu: veřejná doprava (MHD, meziměstská doprava – autobusy a vlaky, taxislužby a další), zařízení zdravotních a sociálních služeb (nemocnice, polikliniky, ambulance, domovy pro seniory, stacionáře, lékárny a další), úřady (místnosti určené pro kontakt s veřejností v době, kdy slouží pro tento účel), vnitřní hromadné akce nad 100 účastníků, volební místnosti. Více informací na oficiálním informačním portálu MZČR o COVID-19 koronavirus.mzcr.cz formát odkaz externí web. Než vyjdete ven, nasaďte si také eRoušku erouska.cz formát odkaz externí web.
Informace MV ČR jak volit
Mimořádné opatření Roušky od 10.9.2020
Kde musím mít roušku od 1.9.2020
Doporučení MZČR Na veřejnosti bezpečně
Informace Správné mytí rukou

Více aktuálních informací ke koronaviru na stránkách: Ministerstva zdravotnictví ČR mzcr.cz formát odkaz externí web, Státního zdravotního ústavu szu.cz formát odkaz externí web, Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje www.khsbrno.cz formát odkaz externí web, portálu krizového řízení HZS Jihomoravského kraje krizport.firebrno.cz formát odkaz externí web, JMK o Koronaviru COVID-19 https://koronavirus.jmk.cz formát odkaz externí web. V případě, že potřebujete poradit volejte linku 1212 nebo infolinky Státního zdravotního ústavu 724 810 106, 725 191 367, linky 112 a 155 prosíme využívat výhradně v případě ohrožení života. Odkaz na starší informace na webu obce – Informace pro občany o koronaviru.

Obrázek Leták Pravidlo 3R
Obrázek Kde musím mít roušku od 1.9.2020
Obrázek Obecná hygienická opatření během voleb 2. a 3.10.2020
Obrázek  Jak snížit riziko nakažení koronavirem