• Ministerstvo zdravotnictví ČR Mimořádné opatření

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 23.3.2020 po dobu trvání NOUZOVÉHO STAVU k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2. S účinností ode dne 24.března 2020 od 6:00 hod. do dne 1.dubna 2020 do 6:00 hod. se zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkou: cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, nezbytných cest za rodinou nebo osobami blízkými, cest nezbytně nutných k obstarávání základních životních potřeb (např. nákup potravin, léků a zdravotnických prostředků, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, krmiv a dalších potřeb pro zvířata), včetně potřeb příbuzných a osob blízkých, zajištění péče o děti, zajištění péče o zvířata, využívání nezbytných finančních a poštovních služeb, doplnění pohonných hmot, a dalších viz. text opatření. S účinností ode dne 24.března 2020 od 6:00 hod. do dne 1.dubna 2020 do 6:00 hod. se nařizuje: osobám pobývajícím na území ČR omezit pohyb na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou a pobývat v místě svého bydliště s výjimkou viz. výše a text opatření, omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru, pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu 2 osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné. Více v textu opatření a na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR https://mzcr.cz formát odkaz externí web.
MZ ČR Mimořádné opatření 24.3.2020

Datum vyvěšení na úřední desce obce Skrchov: 27.3.2020