• Ministerstvo zdravotnictví ČR Mimořádné opatření

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 23.3.2020 po dobu trvání NOUZOVÉHO STAVU k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2, kdy se zakazuje od 25.března 2020 všem osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, s prodejní plochou větší než 500m2, v čase od 8:00 hod. do 10:00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu, osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru a všem podnikatelům provozujícím maloobchodní prodejnu potravin, hygienického zboží, kosmetiky nebo jiného drogistického zboží, s prodejní plochou nepřesahující 500m2, se nařizuje, aby při prodeji v této prodejně upřednostnili osoby starší 65 let věku a osoby, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let. Více v textu opatření a na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR https://mzcr.cz formát odkaz externí web.
MZ ČR Mimořádné opatření 23.3.2020

Datum vyvěšení na úřední desce obce Skrchov: 27.3.2020