• AČR Přesun příslušníků armády

Armáda České republiky formát odkaz externí web informuje, že v rámci kurzu S.E.R.E. (Survival, Evasion, Resistance, Extraction), konaného u Velitelství Výcviku – Vojenská akademie Vyškov, se uskuteční ve dnech 20. – 23.května, 27. – 29.srpna a 9. – 12.září 2019 pěší přesun příslušníků Armády České republiky (AČK) z kóty 683 Javorův Kopec (u obce Strážnice) do prostoru obce Lipová. Vzhledem k charakteru výcviku může být součástí uvedeného přesunu i přechod přes katastr obce Skrchov. Přesun bude probíhat bez použití vojenské techniky a beze zbraní, nebudou vybaveni cvičnou municí a ani jakýmkoliv jiným imitačním materiálem. Operační dozorčí jak Policie ČR, tak i Celní správy ČR budou disponovat informacemi o zvýšeném výskytu příslušníků ozbrojených složek a budou připraveni zodpovědět případné dotazy ze strany občanů.

Odkaz WWW stránky Armáda České republiky

, , ,