• Hostinská zařízení a turismus v Moravském krasu Boskovice

Muzeum regionu Boskovicka formát odkaz externí web Vás zve na přednášku PhDr. Karla Altmana, Csc. z Etnologického ústavu Akademie věd Hostinská zařízení a turismus v Moravském krasu, která proběhne ve čtvrtek 9.listopadu 2017 v 17:00 hodin v multifunkčním sále Muzea regionu Boskovicka, Hradní 1, Boskovice. Přírodní krásy i historické pamětihodnosti Moravského krasu poutaly už od 19. století řady ctitelů, jejichž potřebám vycházela vstříc mnohá hostinská zařízení různého typu, hostince ve městech i vesnicích celé oblasti, výletní restaurace v letoviscích a posléze turistické útulny i první hotely v těch nejatraktivnějších končinách. Stabilní klientela místních hostinců z řad obyvatel tohoto kraje tak byla výrazně posilována četnými hosty z širokého okolí i zdaleka, kteří se sem rádi vraceli nejen za vlastivědnými, ale také krčemnými zážitky.

Obrázek pozvánka Hostinská zařízení a turismus v Moravském krasu 9.11.2017

, , , , , ,