• Informace JMK

Informace o přípravě projektu na výměnu kotlů na pevná paliva. Jihomoravský kraj v připravuje v rámci specifického cíle 2.1 prioritní osy 2 nového Operačního programu Životní prostředí projekt na tzv. kotlíkové dotace, jehož cílem bude snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové moderní zdroje vytápění – kotle na pevná paliva, plynové kondenzační kotle či tepelná čerpadla. Výše dotace se bude pohybovat od 70-80% dle typu pořizovaného zdroje a dle místa realizace. Maximální celkové způsobilé výdaje na dílčí projekt fyzické osoby mohou být ve výši 150 tis. Kč, maximální výše dotace na jeden dílčí projekt může být 127,5 tis. Kč.
Jihomoravský kraj předpokládá vyhlášení první výzvy na výměnu kotlů na pevná paliva pro fyzické osoby nejdříve na přelomu roku 2015/2016. Předpokládaná alokace pro Jihomoravský kraj je cca 130 mil. Kč..
Podrobnější informace naleznete v přiložených dokumentech a také na webových stránkách Jihomoravského kraje www.kr-jihomoravsky.cz formát odkaz externí web, kde je zveřejněn také dotazník předběžného zájmu.

JMK Kotlíkové dotace
JMK Kotlíkové dotace Pravidla