• Vyvěšení moravské vlajky

Obec Skrchov se letos opět připojí k již čtvrtému ročníku iniciativy „Za vyvěšování moravské zemské vlajky“, kterou zastřešuje Moravská národní obec formát odkaz externí web. Zastupitelstvo schválilo vyvěšení moravské vlajky na budově Obecního úřadu nejen na svátek sv. Cyrila a Metoděje, ale celoročně až do konce svého volebního období, jako projev sounáležitostí obcí na území Moravy. Letošní rok je pro Moravu mimořádně významný. Dne 5.července 2013 si připomeneme spolu s celým kulturním světem 1150.výročí od příchodu slovanských věrozvěstů svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu formát odkaz externí web. Na památku těchto patronů Moravy a spolupatronů Evropy opět vyvěsí stovky radnic tradiční žluto-červenou moravskou vlajku se zemským znakem uprostřed, kterou v roce 2010 na Velehradě požehnal arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Mons. Jan Graubner.

Seznam měst a obcí vyvěšující moravskou vlajku formát odkaz externí web
Text výzvy iniciativy – Za vyvěšování moravské zemské vlajky 2013

Obrázek Moravská vlajka