• Vyvěšení moravské vlajky


Vyvěšení moravské vlajky v naší obci dne 5. července, v den státního svátku ČR, v den příchodu slovanských věrozvěstů, duchovních patronů Moravy a spolupatronů Evropy, svatých Cyrila a Metoděje na Moravu (roku 863). Obecní zastupitelstvo již loni schválilo vyvěšení moravské vlajky na budově Obecního úřadu nejen na svátek svatého Cyrila a Metoděje, ale celoročně až do konce svého volebního období, jako projev sounáležitostí obcí na území Moravy. I když jsme v České republice, zároveň se hlásíme k tomu, že jsme z Moravy. Žijeme v tomto regionu a jsme s ním pevně spjati, stejně jako s jeho historií. Připomínat si své kořeny zvláště v čase evropské globalizace je správné a nemá to nic společného s nacionalismem. Morava jako markrabství měla stejný význam jako České království. Má svoji bohatou historii, kulturu i folklor a věříme, že i svoji budoucnost. Iniciativu „Za vyvěšování moravské zemské vlajky“ zastřešuje Moravská národní obec formát odkaz externí web. Vlajka byla vyvěšena na 398 úřadech a to nejen na celé Moravě, ale mimo jiné i na budově jihomoravského hejtmanství formát odkaz externí web.


Obrázek moravská vlajka na Obecním úřadě SkrchovOdkaz Webová fotogalerie Picasa


Zpět na začátek stránky

, , , , ,

 1. Zatím žádné komentáře.
(nebude zveřejněn)

 • PŘELOŽIT

  CzechEnglishFrenchGermanItalianPolishSpanish
 • Aktuálně

  Aktuálně

  Zasedání ZO

 • Informace OÚ

  Informace OÚ

  Informace pro občany

 • Upozornění

  Upozornění

  Informace ke koronaviru

 • Fotogalerie

  Fotogalerie

  Mikulášská nadílka 2019

 • Archiv